Poczta kurier Duszniki-Zdrój zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Personalny

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Prochowice może być bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Prochowice

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o niewielkich gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas a także nasze nerwy, ponieważ stanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Prochowice pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zwyczajowo moment doręczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek w ciągu miesiąca warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu paczek na pewno dostrzeżemy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza jeślipaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie mniejsza aniżeli opłata za każdą z nich osobno. W związku z tym gdy musimy przesyłać większe ilości paczek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który potrzebujemy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Ekonomicznym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary paczki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku oraz masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie zapewniać właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania paczki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Prochowice chce żeby wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się obracać albo być zgnieciona przez pozostałe opakowania.

Następną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Prochowice odbierając przesyłkę potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Prochowice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Czy polecasz